TCDD Mürşitpınar – Şanlıurfa Demiryolu Projesi Etüt, proje, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri ihalesini kazanan SWS Engineering firması ile sözleşme imzalandı

T.C. Devlet Demiryoları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün,  Mürşitpınar – Şanlıurfa Demiryolu Projesi Etüt-Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 3.370.000 lira olarak belirlenen ihaleyi kazanan SWS Engineering SpA firması ile 30 Ekim 2012 günü 1.920.131 lira üzerinden sözleşme imzalandı.
Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Botek A.Ş. – Atac Müh.
2. Emay Mühendislik
3. Erka-As – Eser – Koba Müh.
4. Yüksel Proje

Kaynak : Yatırımlar

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.