TCDD ve sektörün tercihi Eurasia Rail 2013

Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD tercihini 2013’de yapılacak Eurasi Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’ndan yana kullandı. TCDD ve bağlı olan TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜLOMSAŞ Eurasia Rail Fuarı’nda yine sektöre ait yenilikleriyle yerlerini alacaklar.
Türkiye ve dünyadaki kamu kuruluşlarının yanı sıra sektör devleri olan SIEMENS, ALSTOM, BOMBARDIER, THALES, CAF, TALGO, KNORR BREMSE, WEBASTO, VOITH TURBO, SAVRONIK, KARDEMİR, GENERAL ELECTRIC TRANSPORTATION, ULAŞIM AŞ, HYUNDAI ROTEM, ABB gibi firmaların yanı sıra Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya’dan milli katılımlar olacaktır.
Eurasia Rail Fuarı 07 Mart 2013 de kapılarını 25’den fazla ülkeden gelecek katılımcılarıyla ve 20 bini aşması fazla beklenen profesyonel ziyaretçileriyle demiryolu sektörünü bir araya getirecek.
İlk olarak 2011 senesinde 107, 2012 senesinde 188 yerli ve yabancı katılımcıyla Ankara’da gerçekleştirilmiş olan Eurasia Rail Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı başladığı günden beri her sene ortalama yüzde 50 büyüme göstermiştir. 07 – 09 Mart 2013 tarihlerinde 3.’sü düzenlenecek fuar, 250’den fazla yerli ve yabancı katılımcının iştirakleriyle sektörün buluşma noktası olacaktır.
Yapıldığı ilk günden beri T.C. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın yanı sıra T.C. Devlet Demiryollarından da tam destek alan fuar 2012 senesinin Haziran ayı itibariyle UFİ (Uluslararası Fuarlar Birliği) onaylı fuar statüsüne yükselmiştir.
Aynı zamanda Eylül 2012 tarihi itibariyle Alman Hükümeti, Alman katılımcılara devlet desteği vereceğini ilan etmiştir.
Konusunda dünyanın en büyük 3 fuarı arasında gösterilen Eurasia Rail Fuarı, Ekim 2012 sonu itibariyle yüzde 90 doluluk oranını yakalamıştır.


Kaynak : www.dha.com.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar