Troleybüs caddelere sığmayacakTroleybüs caddelere sığmayacak
Saadet Partisi (SP) Malatya İl Bakanı Mehmet Asiltürk, SP il binası salonuna yapılan partisinin Kasım ayı il divan toplantısına belediye tarafından yapımına karar verilen Troleybüs sisteminin caddelere sığmayacağını ve caddelerin yeniden söküleceğini söyledi.
Malatya’nın büyükşehir olması konusunu da dile getiren Asiltürk, “Büyük kelimesi eklenmesiyle bir şey büyük olmaz. Bir şehir ancak kaliteli yönetilmesiyle, insanıyla büyük olunur” diyerek, büyükşehir olmanın dezavantajlarını da dile getirdi. Büyükşehir olunmasıyla her türlü verginin yüzde 100 artacağını söyleyen Asiltürk, “Neymiş il’in Ankara’dan gelecek ödeneği artacakmış. Bir cepten alıp, diğer cepten vereceksin” dedi.
Büyükşehir olunca, 105 kilometre uzaktaki Pütürge’nin en uç köyüne nasıl hizmet götüreceksiniz?” diye soran Asiltürk, Malatya’nın kuzey çevre yolunun yıllardır çözülememesinden, Malatya- Sivas karayolunda hala duble yol çalışmasının başlamamasından, Kayseri karayolunda ise duble yol çalışmasının bitirilememesinden şikayetçi oldu.
Malatya Belediyesi’nin yap boz sistemiyle hizmet yaptığını söyleyen Mehmet Asiltürk, “Cemal Bey’in başkanlığı döneminde yapılan kaldırımlar söküldü yeniden yapılıyor. Kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları hep Esenlik’e veriliyor. Bu da yandaşlarına veriyor” iddiasında bulundu.
“Kendi yaptıklarını sökecekler”
5 yıldızlı Malatya hizmeti ile iş başına gelindiğini ancak, kaldırım ve yol altyapı düzenleme çalışmasından ve asgari ücretin iki katı kadar ağaç almaktan başka bir şey görmediklerini belirten Asiltürk, Troleybüs ile de kendi yaptıklarını sökecekleri, çünkü Troleybüsün caddelere sığmayacağını ileri sürdü.
“Ana muhalefetten daha çok eleştiriyorsunuz diye bizi tenkit edenler oluyor. Bizim amacımız eleştiri değil, bu kardeşlerimiz ateşten kurtarmak için kardeşlik görevimizi yapıyoruz” diyen Asiltürk, hizmet konusunda da görüş alışverişi yapılmadığını söyledi.
Asiltürk’ün konuşmasından sonra Kasım ayı il divan toplantısı basına kapalı devam etti.
Troleybüs

Kaynak : www.malatyayenigun.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.