TÜVASAŞ tamirhane mi, yoksa Dünya ile rekabet eden bir kuruluş mu?

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü görevine yeni atanan “Erol İnal” geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında, fabrikanın şu anki durumu ve geleceği ile ilgili bazı ilginç açıklamalarda bulunmuş.
İnal “TÜVASAŞ’ı tamirhane görünümünden kurtarıp marka haline çevirmek benim ve buradaki arkadaşlarımızın en büyük dileği. TÜVASAŞ’ı çok daha ileriye taşımak için elimden geleni yapacağıma hiç kimsenin şüphesi olmasın” demiş.
Bu tamirhane benzetmesi işin açıkçası bana biraz tuhaf geldi.
Neden dersiniz?
AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün geçtiğimiz aylarda TÜVASAŞ’la ilgili “TÜVASAŞ bizim dönemimizde dünyayla rekabet edebilir konuma geldi” demişti.
“İnal’a göre TÜVASAŞ tamirhane” !
“Milletvekili Üstün’e göre ise TÜVASAŞ Dünya ile rekabet eder hale gelmiş bir fabrika”.
İşin açıkçası ben bu açıklamalardan, TÜVASAŞ’ın tamirhane mi, yoksa Dünya ile rekabet eden bir kuruluş mu olduğunu anlayamadım.
Bu konuya sanırım “Milletvekili Üstün” bir açıklık getirir.
Genel Müdür Erol İnal düzenlediği basın toplantısında ayrıca “TÜVASAŞ yerinde büyümeli” demiş.
Anlaşılan o ki Erol İnal TÜVASAŞ’ın “taşınması fikrine” çok sıcak bakmıyor.
Oysaki AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün TÜVASAŞ’ın daha fazla üretim yapabilmesi amacıyla yer değişikliğine ihtiyaç olduğu, bu nedenle önümüzdeki süreç içerisinde fabrikanın Ferizli’ye taşınacağını, bunun içinde gerekli çalışmanın başlatıldığını söylemişti.
TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal ile AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün fabrikanın taşınmaması konusunda da “ayrı görüşte” olduğu görünüyor.
Bakalım Milletvekili Üstün, TÜVASAŞ’a tamirhane benzetmesi yapan anı zamanda fabrikanın taşınma konusuna da sıcak bakmayan Genel Müdür Erol İnal’ın bu söylemleri karşısında nasıl bir açıklama yapacak.


Kaynak : www.sakaryahalk.com


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar