Vali Azizoğlu: Aktaş Sınır Kapısı , Türkiye’nin 3. Büyük Sınır Kapısı Olacak

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, gümrük kapıları ve demiryolu ile sadece Ardahan’ın değil, Türkiye ve dünyanın da kazanacağını belirterek, yakında açılacak olan Aktaş Sınır Kapısı ’nın Türkiye’nin 3.
Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, gümrük kapıları ve demiryolu ile sadece Ardahan’ın değil, Türkiye ve dünyanın da kazanacağını belirterek, yakında açılacak olan Aktaş Sınır Kapısı ’nın Türkiye’nin 3. büyük sınır kapısı olacağını belirtti.
Vali Azizoğlu, ilde görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla Ardahan Kalesi’nde bir araya geldi. İl Emniyet Müdürü Oktay Bulduk, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Tanı, Sağlık Müdürü Bilge Kağan Kaya, bazı kamu kurum yöneticilerin bulunduğu toplantıda, Vali Azizoğlu, Ardahan’daki yatırımları değerlendirdi.
Yıllardır açılması gündeme gelen ama bir türlü açılamayan Aktaş Sınır Kapısı ‘nın önemli bir sınır kapısı haline geleceğini söyleyen Vali Azizoğlu, “Gümrük kapıları ve demiryolu ile sadece Ardahan değil, Türkiye kazanacaktır. Aktaş Sınır Kapısı ülkenin en önemli 3 kapısından biri olacak. Çıldır’dan geçen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu bölgeye hareketlilik getirecek. Çıldır’da istasyon kurulduğu zaman bölge önemli stratejik nokta haline gelecek.” dedi.


Kaynak : www.haberimport.com


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar