Beşiktaş – Kabataş Tekstilkent – Mahmutbey Raylı Sistem Hattı Projesi Metro hattı 2 etapta ihale edilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından özkaynaklar ile gerçekleştirilecek olan, “Beşiktaş – Kabataş – Tekstilkent – Mahmutbey Raylı Sistem Hattı Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; şartname hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen metro hattı 2 etapta ihale edilecek.
Yetkililer, metro hattının Kabataş – Mecidiyeköy ve Mecidiyeköy – Mahmutbey hattı şeklinde iki farklı proje olarak ihale edileceğini kaydetttiler.
Söz konusu ihale ilanının Kasım – Aralık ayı içinde yayımlanması bekleniyor. Projenin yaklaşık 2.1 milyar TL’ye mal olması planlanıyor. İhale, yaklaşık 25 km uzunluğunda raylı sistem hattının yapım, elektromekanik işler ve 145 adet araç alımı işlerini kapsıyor. Hat kapsamında 19 istasyon yer alacak.

Kaynak : Yatırımlar

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.