İzbannın Temel Atma Törenine Mhpden Eleştiri

İzbannın Temel Atma Törenine Mhpden Eleştiri
İnşaası devam eden İZBAN’ın Cumovası-Torbalı kesiminde 6 istasyon, 9 karayolu üst geçidinin temelinin atılması, ilk ray kaynağının yapılması törenle gerçekleştirilirken, tören MHP’lilerin tepkisini çekti.
Dün bir basın açıklaması yapan MHP Torbalı İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu, Ulaştırma Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin akıllarına geldikçe temel attıklarını, hızlı tren hattın için kaçıncı açılış yaptıklarını hatırlamadığını söyledi. Mutlu, “İki taş döşüyorlar, temel atıyorlar. Dört demir bağlıyorlar, yine temel atıyorlar. Bu durumdan halk sıkıldı” dedi.
İzbannın Temel Atma Törenine Mhpden Eleştiri
Egeray Projesi çerçevesinde Aliağa-Cumaovası arasında 2010 yılı Ağustos ayından bugüne kadar yaklaşık 85 milyon yolcuya hizmet veren İZBAN hattının, Cumovası’ndan Torbalı’ya kadar uzatılması çalışmalarının devam ederken, sürekli temel atma törenlerinin yapılmasına tepki geldi. ‘Hükümet ve Büyükşehir Belediyesi temel atmaya çok meraklı’ diyen MHP İlçe Başkanı Mutlu, “Hızlı tren hattına kaç defa temel attılar, ben saymayı bıraktım. Akıllarına geldikçe temel atıyorlar” şeklinde konuştu.
Hızlı trenin Torbalı’yı ikiye böleceğini, bunun da ilçede sıkıntıya sebep olacağını savunan MHP İlçe Başkanı, “5 kilometrelik bölümü yer altına almaya çekiniyorlar. Neden korkuyorlar anlamıyorum. Bu Torbalı’ya yapılan çok büyük bir yatırımdır, ancak ben yararından çok zararının olacağını düşünüyorum. Torbalı’yı ikiye bölecek hat konusunda hiçbir idareciden ses çıkmıyor. Ne hükümet kanadından, ne de yerel belediye tarafından. Sadece açılış töreni yapmasını biliyorlar” dedi.


Kaynak : www.haberyurdum.com


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar