İzmir-Ankara Hızlı Tren Hattı 'nın Torbalı’yı İkiye Bölmesi, Belediye Meclisi'nde Tartışıldı

Torbalı Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ana gündemini Cumaovası-Torbalı arası yapımı devam eden ve ilçeyi ikiye bölecek olan İzmir-Ankara Hızlı Tren Hattı oldu.
Meclis Salonu’nda dün akşam yapılan toplantıda, AK Partili meclis üyeleri, hızlı tren hattının yer altına alınması için Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülmesi gerektiğini dile getirdiler. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ise, yer altına alınması önerisinin Bakanlık yetkilileri tarafından kabul edilmediği konusunda bilgilerinin olduğunu belirtti.
AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hasan Karatoklu, hızlı tren hattının ilçeyi ikiye bölecek olmasından dolayı vatandaşın rahatsızlık duyduğunu ve yapılacak üst geçitlerin ihtiyacı karşılamayacağını söyledi. Bu konuda İzmir Büyükşehir belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülmesi gerektiğini dile getiren Karatoklu’ya cevap veren Başkan İsmail Uygur, “Biz de hattın yer altına alınmasını isteriz. Ancak bakanlık bu konuya sıcak bakmıyor. Belki ilerleyen zamanlarda hızlı tren hattı ilçe merkezinin dışına alınabilir. Hattı sıfırdan planlansa, yer altına alınması daha kolay olurdu” diye konuştu.
 

Kaynak : Haberciniz

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 12
Sal 12
Çar 13

İhale İlanı : Bina İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 13 @ 09:30 - 10:30
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar