YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu

YHT de Şeb-i Arus Yoğunluğu : Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri’ne katılmak üzere Ankara ve Eskişehir’den Konya’ya gelmek isteyenler, YHT biletlerinin büyük bölümünü rezerve ettirdi.
Konya’da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenen törenlere katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler, günler öncesinden otobüs, uçak ve hızlı tren için biletlerini rezerve ettiriyor.
Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı, Mevlana törenlerine katılmak isteyenlerin ilk tercihi olması nedeniyle Konya Tren Garı’nda yılın en yoğun günleri yaşanıyor.
Konya Gar Müdürü Yalçın Tekkalmaz, Mevlana törenleri nedeniyle Konya’ya gelmek isteyen vatandaşların, tren seferleri konusunda bilgi almak için günler öncesinden kendilerini aramaya başladığını belirtti.
Konya Tren Garı’nda en yoğun günlerin yaşandığını aktaran Tekkalmaz, şunları kaydetti:
“Seferlerde büyük yoğunluk var. Şu an doluluk oranları yüzde 95’lere ulaştı. 17 Aralık gününe kadar bu rakam yüzde 100’lere çıkacak. Ankara-Konya YHT hattında, törenlerin düzenleneceği 7-17 Aralık tarihleri arasında gidiş dönüş ek seferlerle birlikte toplam 174 seferde yaklaşık 70 bin yolcu taşınabilecek.”
Tekkalmaz, 17 Aralık tarihinde akşam 20.00’de başlayacak sema törenlerini izleyenlerin, 23.30’daki sefere rahatlıkla yetişebileceğini dile getirdi.
Bazı seferlerin biletlerinin tükendiğini anlatan Tekkalmaz, törenler için hızlı tren ile Konya’ya gelmek isteyen vatandaşların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : Haberciniz.biz

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.