TCDD Kütahya – Balıkesir Demiryolu Hattı Yol Yenileme Projesi Gökçedağ – Nusrat İstasyonları arası demiryolu hattı yol yenileme işleri ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce 28 Eylül 2010 tarihinde teklifleri toplanan, Kütahya – Balıkesir Demiryolu Hattı Yol Yenileme Projesi kapsamında Gökçedağ – Nusrat İstasyonları Arası Yaklaşık 110 Km’lik Demiryolu Hattı Yol Yenilemesi Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi mahkeme kararı ile kazanan GCF – Kolin İnşaat ortak girişimi ile 40.760.310,91 lira üzerinden sözleşme imzalandı.
Bilindiği gibi daha önce ihaleyi kazanan Fermak İnşaat firması ile 09 Eylül 2011 günü 59.740.982 lira
üzerinden sözleşme imzalanmıştı. Bu aşamada görüştüğümüz yetkililer, firmanın bu zamana kadar yaptığı işlerin hakediş ödemelerinin yapıldığını kaydettiler. Yaklaşık maliyeti 85.500.000 lira olan söz konusu ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:
1. Çelikler Taahhüt İnşaat
2. GCF Generale Costruzioni Ferroviarie SpA-Kolin
3. Martin Rose – Detay Yol Yapı
4. Özgün İnşaat
5. Salcef – İlci İnşaat
6. Transstroy – Eser Taahhüt
7. Ünüvar İnşaat – Atlas İnşaat
8. Utay İnşaat
9. Vianini Lavori – Özdoğanlar İnşaat
10. Viamont DSP – Yenigün İnşaat
11. Yapı Merkezi
12. H.F. Wiebe – Öztaş İnşaat

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.