TCDD Kütahya – Balıkesir Demiryolu Hattı Yol Yenileme Projesi Gökçedağ – Nusrat İstasyonları arası demiryolu hattı yol yenileme işleri ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce 28 Eylül 2010 tarihinde teklifleri toplanan, Kütahya – Balıkesir Demiryolu Hattı Yol Yenileme Projesi kapsamında Gökçedağ – Nusrat İstasyonları Arası Yaklaşık 110 Km’lik Demiryolu Hattı Yol Yenilemesi Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi mahkeme kararı ile kazanan GCF – Kolin İnşaat ortak girişimi ile 40.760.310,91 lira üzerinden sözleşme imzalandı.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.