TÜLOMSAŞ işyeri hekimliği ihalesi ile ilgili Sağlık Bakanlığına soru önergesi verldi

TÜLOMSAŞ işyeri hekimliği ihalesi ile ilgili Sağlık Bakanlığına soru önergesi verldi
Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, TÜLOMSAŞ çalışanlarının iş sağlığı hizmetlerinin karşılanması amacıyla açtığı işyeri hekimliği hizmet alımı ihalesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığına soru önergesi verdi.
Eskişehir Milletvekili Kurt, önergesinde şu soruları yöneltti:
“09 Ocak 2013’de askıya çıkarılan duyuruya göre 2 adet işyeri hekimi ihale usulüyle alınacaktır. 01Şubat2013 tarihinde yapılacak ihalenin meta’ı nedir? Doktorlarımızın, yaptıkları işlerin emek, alın teri ve bilgi gerektiren çok özel işler olması nedeniyle hizmet alımı ihalesi yöntemiyle alınması insan hakları açısından nasıl değerlendirilir? Böyle bir ihalenin yapılması, web sitesinde ilanı hangi hukuk, etik anlayışla açıklanır? İşyeri hekim kadroları boş ise neden ihaleye başvurulmuştur?”
Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt konuyla ilgili olarak, Tülomsaş yetkililerinin açıklamalarının da çelişkili olduğunu belirterek; “ Boş hekimlik kadrolarına rağmen mali gerekçelerle bulamadığı hekim yerine ihaleyle taşeron hekimlik yoluyla bu ihtiyacın karşılanmasının nasıl açıklanacağını merak ediyorum.” dedi.


Kaynak : www.chp.org.tr


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar