YHT İnşaatı Seka Köprüsünü Yıktırdı | Kocaeli

YHT İnşaatı Seka Köprüsünü Yıktırdı
Yüksek Hızlı Tren’in ilimizde yaşattığı olumsuzluklar yeni sıkıntıları da beraberinde getiriyor. YHT inşaatı nın sürdüğü güzergahta kapatılan geçişler, yıkılan ve kamulaştırılan alanların yanında şimdi de D-100 karayolu ile Sekapark arasında geçişi sağlayan Seka Devlet Hastanesi’nin arkasındaki köprü yıkılıyor.
DEPREMDEN SONRA ONARILMIŞTI
Seka Devlet Hastanesi’nin hemen arkasında bulunan, eski Seka lojmanlarının yanından Borusan Mannesmann İzmit fabrikasına paralel olarak uzanan köprülü geçiş, tren yolunun üzerinden ulaşımı sağlayan bölgedeki tek noktaydı. Deprem sonrası hasarlanan köprünün ayakları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından binlerce lira masraf yapılarak yenilenmiş, köprü ayakları sağlamlaştırılmıştı. YHT güzergahında yeterli yüksekliği vermeyen köprü, dün sabah yıkılmaya başlandı.
YENİSİ YAPILACAK MI?
Yüksek Hızlı Tren müteahhidi dün sabah, köprülü kavşağın yıkımına başladı. Köprü devre dışı kaldı. Bu yol, D-100’den Sekapark’a, Sekapark’tan da
D-100’e bağlantıyı sağlayan önemli bir noktaydı. Şimdi, Sekapark tarafına merkezden ulaşım noktası Acıbadem Hastanesi önünden dönüş, Carrefor Köprüsü’nden alt yola iniş ve Orduevi önünden Seka Camisi’nin yanından marina bölgesine iniş olarak kaldı. TCDD’nin bu yıkılan köprünün yerine yenisini inşa edip etmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.
YHT YIKIP GEÇİYOR
İzmitliler, Yüksek Hızlı Tren’in nimetinden çok şimdilik külfetini çekmiyor. Taş ocağı ile başlayan tartışmalar, güzergahta yapılan çalışmaların getirdiği yıkım ve kamulaştırmaların ardından; dün de İzmit Seka Devlet Hastanesi’nin arkasından Sekapark’a bağlantıyı bağlayan köprü YHT için yeterli yüksekliği sağlamadığı için yıkıldı. Buraya daha sonra yeni köprü yapılacak mı bilinmez, ama bu köprü İzmitliler’in Sekapark tarafına ulaşımı sağlayan önemli noktalardan birisiydi.


Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar