AP Vekili İsmail Ertuğdan Haydarpaşa dayanışma hareketine destek

AP Vekili İsmail Ertuğdan Haydarpaşa dayanışma hareketine destek
Avrupa Parlamentosu Milletvekili İsmail Ertuğ, Haydarpaşa dayanışma hareketine destek verdi.
Haydarpaşa garının ve çevresinin düzenleme sürecinin şeffaf ve demokratik bir şekilde olması gerektiğini dile getiren Ertuğ, “İstanbul halkı bu bölgede ne planlandığını en ince ayrıntısına kadar bilme hakkı ve bu süreçte söz hakkı vardır.” vurgusunda bulundu.
Haydarpaşa çevresinin gökdelenlerle, alışveriş merkezleriyle ve otellerle boğulmasını ve yatırımcıların ekonomik hırslarına feda edilmesine şiddetle karşı çıkan Ertuğ, ”İstanbul’a çarşı pazar değil, yeşil alan lazım, park lazım, sosyal tesis lazım.” şeklinde konuştu.
Haydarpaşa garının bir otele veya çarşıya dönüştürüleceğine, halkın gidip kitap okuyabileceği, ders çalışabileceği bir kütüphaneye dönüştürülmesi teklifinde bulunan Ertuğ, “Haydarpaşa halktan koparılmamalı, İstanbullunun her zaman ziyaret edebileceği bir mekan olarak muhafaza edilmeli.” dedi ve “İstanbullu Haydarpaşa’ya sahip çık!” çağrısında bulundu.
Bugün Brüksel’de AP önünde İstanbul’un simgelerinden birisi olan tarihi Haydarpaşa garın otel ve AVM’ye dönüştürülmesine karşı çıkan Haydarpaşa Dayanışma Platformu protesto gösterisi gerçekleştirmişti.


Kaynak : http://www.cihan.com.tr

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar