AYGM Sincan – Çayırhan – İstanbul Kesimi Demiryolu Hattı Projesi Ankara – Kocaeli kesiminin yapımı için ÇED süreci başladı

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan; Sincan – Çayırhan – İstanbul Kesimi Demiryolu Hattı Projesi kapsamındaki Ankara – Kocaeli kesimi (Ayaş tüneli dahil) yapım ihalesi ile ilgili çalışmalara başlandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) süreci başladı. Proje için geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen halkın katılım toplantısına, Ulaştırma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile ÇED raporunu hazırlayan MGS ve etüt projeleri hazırlayan Yüksel Proje firması yetkilileri katıldı.
Proje etüd çalışmaları 2013 yılında tamamlanacak. Çalışmalar tamamlandıktan sonra proje ile ilgili hazırlanacak dokümanlar Bakanlık onayına sunulacak. Bakanlık onayı ile birlikte proje Devlet Demir Yolları (TCDD) yatırım programına alınacak. Projenin yapım aşamasına en erken 2014 yılında geçilebilecek. Söz konusu hattın ise 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar


Kaynak : Yatırımlar


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar