Kuşkan hızlı trenin Kocaelide durmamasına büyük tepki gösterdi

Kuşkan hızlı trenin Kocaelide durmamasına büyük tepki gösterdi
İlimizden ikinci Yüksek Hızlı Tren’in kuzeyden geçirileceğinin anlaşılması, Kocaeli sınırlarında trenin durmayacağının açıklanmasına ilk tepki CHP’den geldi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, kuzeyden geçecek olan ikinci hızlı tren hattının Kocaeli’den geçen 22 kilometresinde bir istasyonun olmamasının kentte yaşayan yaklaşık 2 milyon insanın yok sayılması anlamına geldiğini kaydetti
CHP İl yönetim Kurulu toplantısı önceki akşam Kandıra’da yapıldı. Kandıra’daki toplantıdan önce il binasında basın mensupları ile bir araya gelen İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Kentin kuzeyinde yapılacak olan ikinci Yüksek Hızlı Tren hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kuşkan, yaklaşık 2 milyon nüfusu olan Kocaeli’ye bir istasyon dahi yapılmaması kentin yok sayıldığının göstergesi olduğunu kaydetti. CHP’den Belediye Başkan aday adayı olmaya hazırlanan Prof. Dr. Cüneyt Özkürkçügil ve Prof. Dr. Ali Akdemir’in çalışmalarının sorulması üzerine Kuşkan, “Her parti üyesi kendisini layık gördüğü yer için çalışabilir ama parti adayları açıklandığında da arkasında durmalılar” dedi.
KANDIRA’DA TOPLANTI
Kandıra’da ilçe yönetimi, il genel ve belediye meclis üyeleri ile İl yönetiminin birlikte toplantı yapacağını söyleyen Kuşkan, toplantıda Kandıra’nın ele alınacağını kaydetti. Önceki gün ÇED toplantısı yapılan 2. Hızlı Tren Hattı için açıklamalarda bulunan Kuşkan, “Kuzeyden geçecek olan tren hattı için arkadaşlarımız çalışma yapacak. 2 milyona yakın nüfusu ile Kocaeli artık bir metropol. Böyle bir şehirde 22 kilometre tren hattında bir istasyonun olmaması 2 milyon insanı yok saymaktır. Eğer yapılacak hat ile yük taşımacılığı dahi yapılacaksa yine Kocaeli’de bir istasyon olmalı. Yani ilk ÇED toplantısında görülen olumsuzluklar bunlar. Proje tam incelendiğinde neler çıkacağını hep birlikte göreceğiz” dedi.
AKP Milletvekili İlyas Şeker’in ‘CHP profesörleri ile değil, Kılıçdaroğlu ile gelse yine burada belediye alamaz” açıklamasına değinen Kuşkan, “İlyas Şeker eski belediyeci ve yerel yönetimlerden uzak olmayan biri. Bu dönem bu kentte belediye başkanlığı görevine talip olsun o zaman görelim neler olacağını. AKP kimi aday gösterirse göstersin bu kentte kazanmayacaktır” dedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta sonu eğitimcilere sertifika töreninde tüm il ve ilçe başkanlarına önemli mesajlar verdiğini söyleyen Kuşkan, “Genel Başkan bize durmak, oturmak ve rehavete kapılmak yok dedi. Sosyal hayatımızı dahi kısıtlayarak çalışmamızı istedi” diye konuştu.
CHP’den İzmit belediye Başkanlığında aday adayı olmak için çalışma yapan Prof. Dr. Cüneyt Özkürkçügil ve Büyükşehir için çalışma yapan Prof. Dr. Ali Akdemir’in çalışmalarının sorulması üzerine Kuşkan, “Her iki arkadaşımız örgütten bağımsız değil. CHP’ye üye olan herkes kendine layık gördüğü yer için çalışma yapabilir. Önemli olan partinin adayları belirlendiğinde arkalarında durmalarıdır. Cüneyt ve Ali Hoca çok değerli bilim insanları. Bu partide arzu eden çalışma yapabilir” dedi.


Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.trsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar