TCDD Balkan ülkelerine tur düzenliyor

TCDD Balkan ülkelerine tur düzenliyor
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Vakfı’nın kuruluşu olan Ray-Tur, 20 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Balkan Turu düzenliyor.
Tcdd Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2011-2012 yıllarında Balkan ülkelerine tur düzenleyen Ray-Tur’un, yoğun istek üzerine 20 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde yeniden Balkan turu düzenlediği belirtildi.
Beş yıldızlı otel konforuna sahip yataklı özel trenle gerçekleştirilecek olan turun, 20 Nisan’da Sirkeci Gar’dan başlayarak, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Hırvatistan olmak üzere 7 ülkeyi kapsadığının ifade edildiği açıklamada, turun 8 gece otel, 6 gece trende konaklama olmak üzere 4 Mayıs’ta Sirkeci Gar’da sona ereceği kaydedildi.
Açıklamada, Ray-Tur’un trenle Balkan Turu’nun yanı sıra Ankara’dan THY ile Endülüs (Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga-Ronda ve Marbella), THY ile İtalya
(Roma-Floransa-Venedik), Rusya (Volga Nehri) ve Hindistan’dan oluşan yurt dışı turları, Yüksek Hızlı Tren ile günübirlik (Eskişehir ve Konya), Ankara’dan otobüsle baştan başa Karadeniz (Batum konaklamalı) ve Hitit Şehirleri Turu düzenlediği bildirildi.

Kaynak : www.haberler.com

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.