Yüksek Hızlı Tren Projesi ne doğa dinliyor ne tarih

Yüksek Hızlı Tren Projesi ne doğa dinliyor ne tarih
Bu yıl 29 Ekim’e yetiştirilmesi planlandığı için çalışmaları son sürat devam eden Yüksek Hızlı Tren Projesi, beraberinde birçok değeri de götürüyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Mahallesi’nde Roma döneminden kalma tarihi bir mezarın yok edilmesinin ardından, bugün de kent içinde demiryolu hattı boyunca sıralanan yüzlerce çam ağacı söküldü.
TÜM ÇAMLAR SÖKÜLDÜ
Yüzlerce çam ağacı Hızlı Tren Projesine kurban gitti.Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin altyapısında kullanılmak üzere Maşukiye’de 40 metrelik kestane ve ıhlamur ağaçlarıyla kaplı mesire alanında açılması planlanan taşocağı ile ilgili belirsizlik sürerken, bu kez yine Yüksek hızlı Tren Projesi’ne yüzlerce çam ağacı kurban gitti.
BAŞKA ALANLARA DİKİLECEK
Yüksek Hızlı Tren’e uygun hale getirilme çalışmaları devam eden demiryolunun İzmit kent içi geçişinde, mevcut İstasyondan itibaren hat boyunca sıralanan ve boyları 5-6 metreyi bulan çam ağaçları söküldü. İş makinasıyla sökülen çam ağaçları kamyonlara yüklenerek götürülürken, bunların başka alanlarda dikileceği öğrenildi.
29 EKİME YETİŞECEK
Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın İzmit kent içi geçişinde hattın altına döşenecek beton traversler de halen büyük bir bölümü İzmit Marina ve Vapur iskelesinin bulunduğu bölgede olmak üzere istiflenmiş halde duruyor.Bilindiği gibi bir istasyon da İzmit
te kurulacak olan ve ortalama 250 kilometre hıza sahip olacağı belirtilen Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın bu yıl 29 Ekim tarihine yetiştirilmesi planlanıyor.

Kaynak : www.bizimkocaeli.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.