Akşehir-Argıthanı arası demiryolu yenileme çalışmasına start verildi

TCDD 7. Bölge Müdürlüğü Akşehir-Argıthanı istasyonları arası 27 km.lik demiryolu yenileme çalışmalarına start verdi.
TCDD 7. Bölge Müdürlüğü mıntıkasında olan ve yaklaşık 34 yıl önce son poz çalışması yapılan ve günlük 20 dakika tren tehirine sebep olan Akşehir-Argıthan arası 27 km.lik yol yenileme poz çalışması TCDD nin hızlı yol yenileme makinaları eşliğinde 80 kişilik bir ekiple kurban kesilerek ve dualar eşliğinde start verildi.
Yol yenileme ve poz çalışma açılışına Demiryol-iş Sendikası Konya Şube Başkanı Necati Kökat, Şube Sekreteri Sadi Başmaya, Şube Mali Sekreteri Necmettin Turgut ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. TCDD adına 7. Bölge Müdürü Enver Tiburboğa, Bölge Müdür Yardımcıları ile Servis Müdürleri katıldılar.
Yaklaşık 2 aylık bir sürede tamamlanması planlanan çalışmanın açılışında TCDD 7. Bölge Müdürü Enver Tiburboğa bir konuşma yaparak TCDD nin yatırımlarından bahsetti.
Demiryol-iş Konya Şube Başkanı Necati Kökat da yaptığı konuşmasında “TCDD nin yatırımlarına ilaveten yarım ekmeğimize zeytin ve peynir katabilmek adına 6–7 ilden toplanarak buralara kadar geldiniz, bu imkânı bizlere sağlayanlara huzurunuzda teşekkür ederim. Bu çalışmanın bir düğün gibi olmasını, birbirinizle birlik ve beraberlik içinde kazasız bir çalışma olmasını diliyorum” dedi.
Tören protokol üyeleri ile işçilerin beraber yediği öğle yemeğiyle son buldu


Kaynak : HakimiyetDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar