Ankaranın metro ve otobüslerinde unutulan eşyalar açık artırmayla satıldı

Ankaranın metro ve otobüslerinde unutulan eşyalar açık artırmayla satıldı
EGO Otobüsleri, ANKARAY ve Metro’da yolcular tarafından unutulan ancak sahiplerine ulaşılamayan eşyaların satışı açık artırmayla yapıldı.
EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ile Satın Alma Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen açık artırmaya ilgi büyük oldu. EGO Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nda oluşturulan Kayıp Eşya Servisi’nde muhafaza altına alınan ve 1 yıllık bekleme süresini dolduran eşyaların satışı, EGO Genel Müdürlüğü’nün yemekhanesinde yapıldı.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı ve ilgi ile izlenen açık artırmada, satışa çıkarılan 117 parça eşyadan 3 bin liraya yakın gelir elde edildi.
-UNUTULAN EŞYALAR –
EGO Otobüsleri, Metro ve ANKARAY’da yolcular tarafından unutulduktan sonra görevli şoförler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan üzerinde sahiplerine ilişkin bilgi bulunanları EGO görevlileri telefonla arıyor. Sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi de her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü’nün www.ego.gov.tr başlıklı internet sayfasında yayınlanıyor. Kayıp eşyaların listesi ayrıca Polis Radyosu’ndan da anons ediliyor. Kayıp eşyalar, sahipleri 1 yıl içinde ortaya çıkmazsa satış listesine alınıyor.
Vatandaşlar tarafından EGO Otobüsleri, ANKARAY ve Metro’da unutulan ve 1 yıllık bekleme süresini doldurduğu için halka satışa sunulan eşyalar arasında iç çamaşırı, pantolon, elbise, kaban, eşofman, kazak, tişort, ayakkabı, çizme gibi giysiler, kemer, şemsiye, kitap, saz, gözlük, dizüstü bilgisayar, vcd, cd, cep telefonu, matkap, dekopaj, radyo, flüt, kamera, kamera ayağı, traş makinesi, çakı, tv kumandası, kelepçe, hesap makinası, kol saati, fotoğraf makinası gibi eşyalar yer aldı.
Satış sonunda elde edilen gelir EGO Genel Müdürlüğü’ne irat olarak kaydedildi.
EGO Genel Müdürlüğü Yemekhanesinde yapılan açık artırmada zaman zaman heyecanlı ve çekişmeli anlar yaşandı.


Kaynak : www.spothaber.com

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar