Artvinde Karayoluna Düşen Kaya Parçaları Sürücülere Zor Anlar Yaşatıyor

Artvin-Şavşat karayolu üzerine düşen kaya parçaları sürücülerin adeta korkulu rüyası haline geldi. Yola düşen kaya parçaları yüzünden yolun bir kısmı zaman zaman trafiğe kapanırken kaya parçalarına çarpan bazı araçlarda ise araçlar ise maddi zarar meydana geldi. Sürücüler bu duruma tepki gösterirken zor anlar yaşadıklarını belirtilerken yetkililerin bir an önce tedbir almasını istediler.
Sürücüler, özellikle yağmurlu havalarda tehlikenin boyutu daha fazla olduğuna dikkat çekerek Artvin Şavşat Karayolunun 10 km si ile 40. Km si (Varyant Yolu-Soğuk su mevkii)arasında her 100-200 metrede yamaçlardan koparak düşen taşlarlar yüzünden zor anlar yaşadıklarını söylüyor.
Yola düşen kaya parçaları yüzünden kazalara da maruz kaldıklarını belirten sürücüler, “Yamaçlardan yola düşen kaya parçaları saatlerce temizlenmediği gibi yolda herhangi bir işaretleme de yok. Yolların aşırı virajlı olması nedeni ile yola düşen kaya parçaları yolu daha da tehlikeli boyuta getiriyor. Kaya parçaları yüzünden araçlarımızın lastikleri kesiliyor. Yola düşen taşlar gün boyu hiç temizlenmiyor. Taşların arasında araçlarımızı sürüyoruz. Özellikle yağmurlu havalarda durum daha da tehlikeli hal alıyor. Sürücüler olarak adeta ecel terleri döküyoruz. Çok büyük tehlike yaşıyoruz” dediler.


Kaynak: İHA


İlk yorum yapan olun

Yorumlar