Bingöllü Muhtarların Viyadük Talebi

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, kentin iki yakasının bağlantısını sağlayan ve her yıl onlarca trafik kazasının meydana geldiği Çapakçur Köprüsü’nün yerine bir viyadük yapılması gerektiğini söyledi.
Muhtarlar Derneği’nde bir araya gelen 13 mahalle muhtarı ve bazı köy muhtarları adına ortak basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Butaku, yıllardır seçim vaatlerinde yer alan ancak bir türlü yapılamayan Çabakçur Köprüsü’nün yerine bir viyadük yapılmasının Bingöl için çok önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Bingöl’ün deprem bölgesi olduğunu ve olası bir doğal afet anında şehrin yarısının merkezde, diğer yarısının ise Düzağaç bölgesinde kalacağına dikkat çeken Butaku, “Hastane ve kamu kurumlarımızın birçoğu Düzağaç bölgesindedir. Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi şehrin karşı yakasındadır. Her gün on binlerce insan bu köprüyü kullanıyor. Olası bir doğal afette Çapakçur Köprüsü yıkılırsa bu taraftaki hastaların hiçbirini Düzağaç’taki hastanelere kavuşturamayız. Şu an Çabakçur köprüsünde bir kaza, bir afet olursa şehir içinden çıkılamaz bir hale gelir” dedi.
Türkiye’nin birçok ilinde belirli aralıklarla onlarca viyadük yapıldığına dikkat çeken Butaku, “Örneğin, Erzincan’da yapılan onlarca viyadükler varken Bingöl’de ihtiyacın bulunduğu bölgede bir viyadük bile yapılmaması büyük bir eksikliktir. Trafikte aksaklıkların yaşandığı kentin iki yakasını bağlayan Çabakçur Köprüsü ile ilgili olarak sayın Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz konuya bir çözüm bulsun istiyoruz” şeklinde konuştu.Kaynak: İHA

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar