Dünyanın 3. Büyük Demiryolu Fuarı Eurasia Rail İstanbulda Açılıyor

3.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İspanya Ulaştırma Bakanı Ana Pastor’un katılımıyla açılacak.3.Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’nın (Eurasia Rail) açılışı, 7 Mart günü saat 11.00’de.

  1. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, 7 Mart’ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İspanya Ulaştırma Bakanı Ana Pastor’un katılımıyla açılacak.
  2. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’nın (Eurasia Rail) açılışı, 7 Mart günü saat 11.00’de İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile İspanya Ulaştırma Bakanı Ana Pastor tarafından gerçekleştirilecek. Fuarın açılışına Ankara, İstanbul, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyonkarahisar’daki TCDD Bölge Müdürlükleri de telekonferansla bağlanacak. İlki 2011 yılında Ankara’da, ikincisi 2012’de İstanbul’da düzenlenen fuara aralarında Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya’nın da bulunduğu 25 ülkeden 286 firma katılacak. Bunun yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile TCDD, fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicileri konumunda olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile TCDD ve bağlı ortaklıkları olan (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Demiryolu Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) ve Türkiye Lokomotif Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ), vagon, lokomotif, demiryolu teknolojileri üreten ve demiryolu işletmeciliği yapan milli kuruluşlar olarak sektöre ait yenilikleriyle fuarda yer alacak. Demiryolu kuruluşları, demiryolu teknolojileri, elektrifikasyon, sinyazilasyon, demiryolu, güvenlik, taahhüt, inşaat, inşaat malzemeleri, lojistik, ağır sanayi firmaları, hırdavat ve el aletleri üreticilerinin katılacağı fuarda yolcu, yük vagonları, lokomotifler, manyetik yükselen trenler, dar ray aralığında çalışan trenler, özel ihtiyat araçları, dişli raylı demiryolu araçları ve intermodal nakliye araçlarından oluşan ürün grupları sergilenecek.
Fuarda stant açacak olan Siemens, Alstom, Bombardıer, Vossloh, Thales, Caf, Talgo, Knorr Bremse, Webasto, Voith Turbo, Savronık, Kardemir, General Electric Transportation, Ulaşım A.Ş, Hyundai Rotem, ABB gibi dev firmalar sektördeki son teknolojik gelişmeleri ziyaretçilerle buluşturacak. Fuar kapsamında demiryollarında yeniden yapılanmanın sektöre ve taşımacılığa etkileri, demiryollarında hızlı yük taşımacılığı, ‘Marmaray Projesi’ sonrası İstanbul ulaşımı ve demiryolu taşımacılığı, demiryolları yük taşımacılığında fiyatlandırma, demiryolu güvenliği, araç teknolojilerindeki gelişmeler, altyapı ve üstyapı teknolojilerindeki gelişmeler konularında yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından verilecek konferans ve seminer programları organizasyonu kendi bölgesindeki en önemli fuar haline getiriyor.

<

p style=”text-align: right;”>Kaynak : www.haberler.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar