Eskişehir Konya YHT Seferlerinin başlaması vatandaşı memnun etti

Eskişehir Konya YHT Seferlerinin başlaması vatandaşı memnun etti
Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından dün düzenlenen törenle hizmete sokulan Konya-Eskişehir arası Yüksek Hızlı Tren seferlerine başladı.
Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından dün düzenlenen törenle hizmete sokulan Konya- Eskişehir arası Yüksek Hızlı Tren seferlerine başladı. Hızlı tren seferlerinin başlamasıyla Konya’dan yolcular Eskişehir’e gezmek için gidiyor.
Eskişehir’de dün düzenlenen törende Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından hizmete sokulan Yüksek Hızlı Tren sabah 08.30’da Eskişehir’den Konya’ya, saat 11.30’da ise Konya’dan da Eskişehir’e ilk yolcularını taşıdı.
Konya’dan Eskişehir’e gitmek için Yüksek Hızlı Tren’e binen yolcular, “Eskiden böyle bir imkan yoktu. Şimdi bilet bedava gibi bir şey de olunca sadece gezmek için Eskişehir’e gidiyoruz. Böyle güzel yatırımlardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
YHT’ler Eskişehir’den 08.30 ile 14. 30’da Konya’ya hareket edecek. Konya’dan ise 11.30 ile 18.00 arası Eskişehir’e hareketler olacak. Konya- Eskişehir arası yolculuk 5 saat yerine 2 saat sürecek. Aynı zamanda otobüsle Bursa bağlantısı da yapılacak olan hatlar nedeniyle Konya’dan Bursa yolculuğu 8 saat yerine 4 saate düşecek.

Kaynak : www.haberler.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.