İETT Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyaları Satışa Çıkarıyor

İETT Toplu Taşıma Araçlarında Unutulan Eşyaları Satışa Çıkarıyor
İstanbul’da İETT otobüsleri ile tramvay, metro, otobüs durakları ve Tünel araçlarında unutulan ve sahiplerine ulaşılamayan eşyalar 26 Mart 2013 Salı günü açık artırma usulü ile satışa çıkarılacak. Yüzlerce kayıp eşya arasında dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, cep telefonu gibi elektronik eşyaların yanı sıra ütü, araba plakası, çeşitli kıyafetler dikkati çekiyor.
İETT otobüsleri ile tramvay, metro, duraklar ve Tünel araçlarında unutulan ve muhafaza süreleri dolan eşyalar, Karaköy gar binasında 26 Mart Salı günü sabah 09.00 ile 12.00 saatleri arasında yapılacak açık artırmaya isteyen vatandaşlar katılabilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bulunmuş eşyalar için ilk olarak toplu satış yöntemi denenecek. Alıcı çıkmaması durumunda grup halinde satışa geçilecek. Son olarak kalan eşyalar için tek tek satış yöntemi uygulanacak.
Unutulan eşya arasında araba plakası bile var
Bulunmuş eşyalar arasında çok sayıda cep telefonu, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar, şemsiye, elbise, ceket, mont gibi giyim eşyaları ile ütü, tenis raketi, çaydanlık, su ısıtıcısı, sırt çantası, kitap, dvd çalar, uydu alıcısı yer alıyor. Unutulan eşyalar arasında bir adet araba plakası, bir adet gitar ve hediye tablolar dikkat çekiyor.
Unutkan yolculara internet kolaylığı
Otobüslerde unutulan ve duyarlı vatandaşlarca fark edilerek şoförlere veya hat amirliklerine teslim edilen eşyalar, İETT’nin Karaköy’de bulunan kayıp eşya bürosunda muhafaza altına alınıyor. Bozulma ihtimali olan eşyalar anında imha ediliyor. Diğerleri sahibi bulunur düşüncesiyle yıl sonuna kadar bekletiliyor ve sahibi çıkmayan eşyalar açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Unutkan yolcular www.iett.gov.tr adresinden sorgulama yaparak kaybettikleri eşyalara ulaşabiliyor. İETT 2003 yılından bu yana hizmeti elektronik ortamda yürütüyor.


Kaynak : www.iett.gov.tr


İlk yorum yapan olun

Yorumlar