Şafaktepe Tarihi Tünel Park Projesinde Sona Gelindi

Mamak Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şafaktepe Tarihi Tünel Park Projesi’nde sona gelindi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Tarihi tüneli kaderine terk etmeyerek gerekli çalışmalara başladık ve sona yaklaştık” dedi.
Mamak Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şafaktepe Tarihi Tünel Park Projesi’nde sona gelindi. Tarihi kültür ve sanatla buluşturacak proje alt ve üstü olmak üzere iki farklı bölümden oluşuyor. Projenin alt kısmında geçmiş yıllarda tren yolu, araba yolu, soğuk hava deposu ve son olarak Körfez Savaşı’nda sığınak olmak üzere hazırlanan tarihi tünel bulunuyor. Üst kısmında ise mahalle konağı inşa ediliyor. Mamak Belediyesi, tünelin tarihi dokusunu bozmadan restore ederek kültürel etkinlikler için yeni bir alanı daha Ankaralıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Tarihi tünel resim ve fotoğraf sergisi başta olmak üzere sanatsal etkinlikler için yeni ve farklı bir mekan olacak.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Tarihi tüneli kaderine terk etmeyerek gerekli çalışmalara başladık ve sona yaklaştık. Amacımız tarihi zenginliklerimizi yok ederek değil, gün yüzüne çıkararak Mamaklıların, hatta Ankaralıların hizmetine sunmak” dedi.
Tarihi tünelin üst kısmında da mahalle konağı inşa eden Mamak Belediyesi, Şafaktepe Mahallesi’ni cazibe merkezi haline getiriyor. 10 dönümlük proje alanında üç katlı olarak inşa edilen ve yüzde 95 seviyesine ulaşan çok amaçlı mahalle konağı içerisinde düğün salonu, sergi alanları, el sanatları atölyeleri, fitness salonu ve bilgisayar odaları bulunuyor. Konağın dış kısmında ise iki adet seyir terası ve dinlenme alanları bulunuyor.


Kaynak: haber01sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar