TCDD Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Şahin Yılmaz – Emre Ray ortak girişimi ihalenin 5. kısımının sonucu için KİK'e itirazda bulundu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün,  Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hat Kesimine Elektrifikasyon Projesi Tesisleri Kurulması Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Şahin Yılmaz – Emre Ray ortak girişimi ihalenin 5. kısımının sonucu için KİK’e itirazda bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Şahin Yılmaz – Emre Ray ortak girişiminin açmış olduğu dava sonucundaki Mahkeme kararına istinaden KİK ihalenin 1, 2., 3. ve 5. kısımı için düzeltici işlem yapılmasını istemişti.
Bilindiği gibi daha öncede Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji ortak girişimi yapım ihalesinin 5. kısmının sonucu için TCDD’ye itirazda bulunmuş, TCDD yetkilileri de firmanın itirazını reddetmişti. İhaleyi 2. Kısım için, 20.912.954 lira ile, 3. Kısım için 28.127.019 lira teklifi ile Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji ortak girişimi, 5. Kısım için 26.597.000 lira teklifi ile Ultra Teknoloji firması kazanmıştı.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar


Kaynak : Yatırımlarsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar