Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Metro Projeleri Bakırköy – Beylikdüzü Metro Hattının devri için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi onayı alındı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, Şehir içi raylı sistem ve metro projelerinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Bakırköy –  Beylikdüzü Metro Hattının (25 km,18 istasyon) Ulaştırma Bakanlığı’na devri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi onayı alındı.
Yetkililer, metro hattının yatırım programına alınabilmesi için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacağını ve gerekli onayın alınmasından sonra Belediye ile devir anlaşmasının imzalanarak ihale aşamasına gelineceğini kaydettiler.
Bakırköy (İDO) – İncirli – Kirazlı Metro Hattının (9 km, 8 istasyon) devir işlemleri ile ilgili olarak Bakanlık ve Belediye arasında devir görüşmeleri de sürdürülüyor. Devir görüşmelerinin tamamlanmasından sonra 2013 yılı içinde ihale ilanlarının yapılması planlanıyor.

Kaynak : Yatırımlar

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar