Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Metro Projeleri Bakırköy – Beylikdüzü Metro Hattının devri için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi onayı alındı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından gerçekleştirilecek olan, Şehir içi raylı sistem ve metro projelerinde yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Bakırköy –  Beylikdüzü Metro Hattının (25 km,18 istasyon) Ulaştırma Bakanlığı’na devri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi onayı alındı.
Yetkililer, metro hattının yatırım programına alınabilmesi için önümüzdeki günlerde Kalkınma Bakanlığı onayına başvurulacağını ve gerekli onayın alınmasından sonra Belediye ile devir anlaşmasının imzalanarak ihale aşamasına gelineceğini kaydettiler.
Bakırköy (İDO) – İncirli – Kirazlı Metro Hattının (9 km, 8 istasyon) devir işlemleri ile ilgili olarak Bakanlık ve Belediye arasında devir görüşmeleri de sürdürülüyor. Devir görüşmelerinin tamamlanmasından sonra 2013 yılı içinde ihale ilanlarının yapılması planlanıyor.


Kaynak : Yatırımlar


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar