3 yıl önceki sipariş 60 TIR’la getirildi

3 yıl önceki sipariş 60 TIR’la getirildi.Bursalı E-Mak şirketi tarafından en son teknoloji ile üretilen dev asfalt tesisi, Münih Bauma Fuarı’nda satışı yapılan Alman firmasına teslim edildi. Teslim törenine katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, E-Mak Sahibi Nezir Gencer ile birlikte Hamburglu şirketin yöneticisi Peter Stamer’a anahtar teslimi yaptı.
ALMANYA’nın Münih kentinde dün sona eren dünyanın en büyük inşaat makineleri fuarı Bauma’da bir
ilk yaşandı. Bursalı E-Mak şirketi tarafından en son teknoloji ile üretilen dev asfalt tesisi siparişi veren Alman firmasına teslim edildi. Teslim törenine katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, komple Türkiye’de üretilen fabrika niteliğindeki bir tesisin ilk defa uluslararası bir fuarda teslim edildiğini söyledi.
SEVİNÇ GÖZYAŞLARI
Türkiye’den 60 TIR’la getirilen dev boyutlu komple asfalt üretim tesisi Almanya’nın Hamburg kentinde
faaliyet gösteren AMW-HTV Grubu’na satıldı.
Simge Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Gencer, yaptığı konuşmada Hamburglu firmayla 2010 yılındaki Bauma fuarında tanıştıklarını, bugün de o günlerdeki görüşmelerin meyvesini topladıklarını söyledi.
Anahtarı aldığında sevinç gözyaşları döken Hamburglu şirketin sahibi Peter Stamer ise, siparişi üç yıl önce verilen tesisi özellikle enerji tasarrufu ve çevre dostu olduğu için tercih ettiklerini vurguladı. Stamer, Türkiye ziyaretlerinde kendilerine gösterilen kolaylığa da ayrıca teşekkür etti.
Biz yokuz şık olmadı
ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, teslim töreninden sonra Hürriyet’in sorusu üzerine yerli oto
üretimiyle ilgili tartışmalara da değindi.
Türk otomotiv sanayinin yıllarca dış ülkelere karşı gümrük duvarı konarak, destek ve teşvik görerek korunduğunu vurgulayan Ulaştırma Bakanı “Bu saatten sonra kalkıp da biz bu işte yokuz demek hiç şık olmadı” dedi. “Bu ve buna benzer yatırımlar zorlama ile olamaz” diyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Milli duruşa ihtiyaç var. Parayı ve karı her şeyin üstünde görmek yerine ülkemizin sınıf atlamasına, ülkemizin gelişmesine herkesin katkı sağlaması gerekir. Gün bu gündür, para her zaman kazanılır. Artık kendi uçağımızı da kendi yapma dönemine geldiğimizi düşünüyoruz.”


 

Kaynak :Hürriyetİlk yorum yapan olun

Yorumlar