Ankara Konya ve Eskişehir Konya YHT mesafesi ve süresi aynı fiyat neden farklıAnkara Konya ve Eskişehir Konya YHT mesafesi ve süresi aynı fiyat neden farklı
Eskişehir İl Başkanı Emre Demir, şehrin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor. Emre Demir bu defa “hızlı tren bilet fiyatlarındaki farkılığa” dikkati çekti.

Yüksek Hızlı Tren fiyatlarıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulunan Eskişehir İl Başkanı Demir, Ankara- Konya ve Eskişehir- Konya arasındaki tren yolu kilometresinin eşit olduğunu fakat fiyat farkı olduğunu belirtti ve “Mesafe ve süre aynı fiyat neden farklı? Neden böyle bir fiyat farkı uygulanıyor? Eskişehir’i hiç mi sevmiyorsunuz?” diye sordu.

İl başkanı Emre Demir, iki güzergah arasında yüzde 40 fiyat farkı olduğuna dikkati çekerek şöyle konuştu:

“Ankara’dan Konya’ya, Eskişehir’den Konya’ya Yüksek Hızlı Tren seferleri yapılmaktadır. Fakat Ankara- Konya arası ve Eskişehir- Konya arası tren yolu kilometresi eşittir. Buna rağmen Ankara’dan Konya’ya gidecekler 25 lira öderken, Eskişehir’den Konya’ya gidecek olanlar 35 lira ödüyor. Neden böyle bir fiyat farkı uygulanıyor?”

İl Başkanı Emre Demir ayrıca Eskişehir Stadyumunun bulunduğu alanın çok değerli olduğunu da hatırlatarak, “Biz stadyum alanının ticari ve mesken alan olarak değerlendirilmesini istemiyoruz.” diye konuştu.

yht-mesafesi-ve-sürasi

Kaynak : www.dp.org.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.