Ankara metrosu inşaat çalışmaları rayında gidiyorAnkara metrosu inşaat çalışmaları rayında gidiyor
Başkent’te devam eden ve 29 Ekim’de açılması planlanan Kızılay-Çayyolu metro hattı çalışmalarını Ankara Hürriyet muhabiri ile gezen Genel Müdür Metin Tahan, “Yukarıdan gözüktüğü kadar kolay değil. Marmaray’da bile bu kadar zorlanmadık” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, Ankara metrosu Kızılay-Çayyolu metro hattının Necatibey istasyonunda Ankara Hürriyet’le birlikte incelemelerde bulundu.
Şantiye alanında denetim yapan Tahan, tünellere inerek, mühendislerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bugün atılacak tabliye betonunun ardından, Necatibey istasyonundaki çalışmaların büyük bölümünün tamamlanacağını kaydeden Tahan, “İnşallah Mayıs ayının sonunda, yukarıdaki çalışmaları tamamlayıp yolu trafiğe açacağız” dedi.

ÇOK ZORLU BİR ZEMİN

Necatibey istasyonunda çok ciddi problemlerle karşılaştıklarını ancak bunların üstesinden geldiklerini dile getiren Tahan, şöyle konuştu:
“Pis su, temiz su ve birçok hattın birleştiği çok zorlu bir zeminde çalışma yaptık. Yukarıdan gözüktüğü kadar kolay değildi, Marmaray Projesi’nde bile bu kadar zorlanmamıştık. Sabahlara kadar süren zahmetli çalışmaların sonunda, Kızılay-Çayyolu metro hattının en önemli durağındaki çalışmaları bitirme aşamasına geldik. Bu çok büyük bir başarıdır.

YÜREĞİMİZİ KOYDUK

Biz bu işe yüreğimizi koyduk, milyonlarca Ankaralı bu hizmeti bekliyor. Yukarıdaki çalışmaları görüp, ‘Bu metro ne zaman bitecek, burada kimse çalışmıyor’ diyenler oldu ama asıl çalışmalarımız aşağıda sürüyor, bunları hiç kimse konuşmadı. Bitmemiş şekilde devraldığımız 33 kilometrelik metro hattını yaklaşık bir yıl içerisinde mükemmel hale getirdik. Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımız’a verdiğimiz sözü tutarak, 300 günde bitirilecek işi 150 gün içerisinde bitirip, 29 Ekim’de ilk treni indirmeyi hedefliyoruz.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar