Beyşehir Konya Duble Yolu 2015 te TamamlanacakBeyşehir-Konya arasındaki duble yol çalışmalarının 2015 yılında tamamlanacağı öğrenildi.
AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nazif Huğlu, Beyşehir bölgesini yakından ilgilendiren yol çalışmalarıyla ilgili son gelişmeleri değerlendirdi. Yaptıkları incelemede çalışmaları yerinde gördüklerini dile getiren Huğlu, Beyşehir-Konya arasındaki duble yol çalışmalarına değindi. Bu kısımda, bölünmüş yol çalışmalarının sürdüğünü belirten Huğlu, yapılan yeni bir ihale sürecinden söz etti. Akyokuş mevkisinden Ilgın yol ayrımına kadar olan 57 kilometrelik bölümün sıcak asfalt haline getirilmesi işinin ihale edildiğini belirten Huğlu, “Şimdi sonuçlandırılması bekleniyor. Aynı zamanda, bu ihalenin içerisinde geçen yıl yarım kalan Kent Ormanı mevkisindeki 10 kilometrelik yolun yapımı da söz konusu. Bunun ihalesi de yapıldı. Bu iyi bir gelişme, çalışmalarla ilgili. 57 kilometrelik bölümün asfalt olarak sıcak karışım hale getirilecek olması da yoldaki kalitenin yüksek standarda ulaşacak olmasından dolayı kayda değerdir” dedi.
Beyşehir-Konya Karayolu’ndaki duble yol çalışmalarının Karayolları yetkililerinin verdiği bilgiler ışığında 2015 yılında biteceğini belirten Huğlu, “Hem Beyşehir-Konya duble yolumuz, hem de Gembos güzergahlı Yeni Konya-Antalya Karayolumuz 2015 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” dedi.
“GEMBOS YOLU’NUN KONYA BÖLÜMÜ 2014’TE TAMAMLANACAK”
Gembos yolundaki çalışmaların Konya ayağındaki 61 kilometrelik bölümün 2014 yılında tamamlanarak hizmete gireceğini vurgulayan Huğlu, Antalya hududundaki çalışmalarla ilgili olarak ise şu bilgileri aktardı: “Antalya tarafında tünel ihalesi yapıldı. Antalya Karayolları Bölge Müdürümüz Mustafa Karademir tünelle beraber 27 kilometrelik bölümün ihale çalışmasının devam ettiğini söyledi. Dolayısıyla, ümit ediyoruz ki, yetkililerimizin verdiği bilgiler ışığında hem Konya-Beyşehir duble yolu, hem Beyşehir-Derebucak-Gembos-Antalya yolumuz 2015 yılında vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bu katkılarından ötürü başta Başbakanımız olmak üzere Ulaştırma Bakanımıza, Karayolları Genel Müdürümüze, Konya milletvekillerimize, il başkanımıza ve emeği geçen tüm yetkililerimize Beyşehirli hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Huğlu, Yeşildağ-Kurucuova beldesi arasında devam eden sahil yolu genişletme ve iyileştirme çalışmalarının geçen yıl 6 kilometrelik bölümünün tamamlanarak trafiğe açıldığını, bu yıl da çalışmaların aksamadan sürdüğünü sözlerine ekledi.

beysehir

Kaynak: İHA

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.