Büyükçekmecede İlk Hedef 2014

İlçe başkanımız Av.Celal BABAYİĞİT ilçemizden sorumlu il yönetim kurulu üyemiz YAVUZ DEĞİRMENCİ,eski ilçe başkanlarımız,il genel ve belediye meclis üyelerimizle birlikte çok sayıda teşkilat mensubumuzun katılımıyla gerçekleşti.
Danışma meclisi toplantımızın açılış konuşmasını yapan ilçe başkanımız Av.Celal BABAYİĞİT; Büyükçekmecede aksayan her hizmetin yerine getirilmesini kendine görev bilen ilçe teşkilatımızın tepecikte okul ihtiyacı olduğunda sadece teşkilat dinamikleri ile ek beş dersliği bir ayda tamamladı.ilçe belediyesi ancak teşkilat okulu bitirince haberi oldu.imam hatip lisesi ihtiyacımız vardı yerel iktidarın tüm engellemelerine rağmen ilçenin en güzel yerinde binanın tamamlanması için bağışçı ikna edildi ve yine Sağlık meslek lisesi yapmak üzere bağışçı bulup ikna ettik ve güzelce sınırına yakın Batıköy mahallemizde temelini attık,inşaat devam ederken ilçe belediyesi bir ay sonra gelip inşaatın varlığından haberdar olduk diye ilçeye duyurmak için binanın önünde fotograf çektirmeyi ihmal etmedi.
E-5 çatalca otoban yolu bir türlü ilerlemiyordu bu konuya ilişkin konunun muhatapları ile koordinasyonu sağlayarak milletvekillerimizin takibi ile kangrene dönüşe yol yapımı tamamlama aşamasına getirdik.Ahmediye mahallemize yeni bir üst geçit projesi,mimarsinan iöo bahçe duvarının yapılması türkoba aile sağlığı merkezi çakmaklı mahallemizin iöo sorunu ilçemizin hastane probleminde de adliye binasının ilçeye kazandırılmasında gerek arsanın 10 yıl sonra adliyeye tahsis edilmesinde belediye iradesini buna mecbur etmekte ve gerekse sonrasında projenin adalet bakanlığı müsteşar ve inşaat daire başkanlığında takibinde hep bu teşkilat mensupları vardı.Bu takip ve çabalarımız sonucunda binlerce ton asfalt çalışması ve son bir yılda ilçemize bir lise binası ile celaliye İsmail çile engelliler okuluna bina ve bahçe duvarı tadilatı tamamladı.
Ayrıca bitmek üzere olan batıköy mahallemizde 24 derslikli ilköğretim ve muratçeşme mahallemizde endüstri meslek lisesi ve yapımına yeni başlanan çakmaklı iöo ve Gılman Durukan iöo yanındaki yeni ek bina inşaatları hızla devam ediyor. Teşkilatımız bu çalışmaları yaparken yerel belediye ne yapıyor diye bakarsak ekinoba da kapalı Pazar yerini tam karşısındaki okul arazisine ikinci kapalı Pazar inşaatı ile yandaşlarına çıkar sağlamanın peşindedir. Okulcu başkanlık böyle oluyor zaten onlara göre Batıköy mahallesinin okul ihtiyacı yokmuş, ancak takibimiz sonucunda alınan izni iptal ettirmemize rağmen Pazar yeri inşaatı devam etmekte, Büyükçekmece yerel iktidarı ilçe teşkilatımızın peşine takılacak kadar aciz bir yönetimdir ki insanımız asfaltı da kaldırımı da bizden talep ediyor,hatta caddelerin temizliğindeki problemleri bile bizden gidermemizi istiyor.
Büyükçekmece’mizde ulaştığımız her vatandaşımıza Büyükçekmece’nin ak parti iktidarına hazırlanması için gayret ediyoruz, Binlerce üyelerimizi tek tek kapısına gitmek suretiyle ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Büyükçekmece’mizin Ak Parti yerel yönetimine ihtiyacı var kısaca bu şehrin bu salonda bulunanların iradesine ihtiyacı var kıymetli dostlar hep birlikte bunu gerçekleştirme ümidiyle bu hedefe matuf katkı sağlaması dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum dedi.
Büyükçekmece’mizden sorumlu il yönetim kurulu üyemiz YAVUZ DEĞİRMENCİ danışma meclisimizde konuşma yaparak hükümet çalışmaları hakkında teşkilat mensuplarımızı bilgilendirdi.Danışma meclisimizde mahalle teşkilatlarımıza başarı sıralamasında birinci olan Atatürk,2.Batıköy 1 ve 3. Hürriyet, mahallelerimize plaket ve hediye verildi.

Kaynak: haberler

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Cum 20
Cum 20
Sal 24

İhale İlanı : Yatay Yaşam Hattı Satın Alınacaktır (TÜDEMSAŞ)

Eylül 24 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TÜDEMSAŞ
+90 346 2251818
Çar 25

İhale İlanı: Asansör Elektro-Mekanik İşleri Yaptırılacaktır

Eylül 25 @ 10:00 - 11:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Çar 25
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.