Eskişehirde tramvay çalışmaları çevreyolunu aştıEskişehirde tramvay çalışmaları çevreyolunu aştı
Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan tramvay sistemi, geçen zaman içerisinde herkes tarafından benimsenince devam projesi de peşinden geldi.

Şehrin üç ayrı noktasını raylar ile birbirine bağlayan tramvayın kenar semtlere gitmesi içinde düğmeye basan belediye yetkilileri çalışmalarına başlamıştı. Çalışmalar ise artık sona doğru geliyor. Bu yaz içerisinde test sürüşlerine başlanması beklenen tramvay projesinde Çamlıca hattı da artık çevreyolunu geçti. Uluönder’den Çamlıca istikametine gidecek olan tramvay çalışmaları bu bölgede de sona doğru geliyor. Çamlıca içerisinde devam eden ray döşeme çalışmaları ile NEO önünde birleşecek olan hat nedeniyle başlatılan köprülü geçiş çalışmaları da hızla tamamlandı. Tramvayın geçiş yapacağı köprüdeki son rötuşlar yapılmaya başlandı.

ÜÇ AYRI NOKTAYA UZAYACAK.
Çamlıca hattı gibi diğer hatlarda da ray döşeme çalışmaları hayli hız kazandı. Havalarında bu yıl bilinen Eskişehir kışına göre daha yumuşak geçmesi nedeniyle aksamadan ilerleyen genişletme çalışmalarında 71 Evler ile Yenikent hattı da artık son aşamaya doğru ilerliyor.

Kent merkezinden şehrin 22 ayrı mahallesine daha gidecek olan yeni tramvay hatlarının bu yaz itibariyle yürümeye başlaması bekleniyor. Test sürüşlerinin Eylül ayı ile birlikte başlaması beklenirken, yeni tramvay hatlarında asıl seferlerin ise en geç bu yılsonunda başlatılması planlanıyor.

eskisehirde-tramvay-calismalari

Kaynak : www.eskisehirgundem.com

Reklamlar1 Comment

  1. ESKİŞEHİRDE HAFİF RAYLI SİSTEMİ NE ZAMAN CALIŞACAK

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.