Expoye hizli trenle gelin imza kampanyası başlatıldıExpoye hizli trenle gelin imza kampanyası başlatıldı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada 2016’da Antalya’da düzenlenecek EXPO botanik ve çocuk fuarı için hızlı trenin şehre getirilmesinin şart olduğu belirtildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), “EXPO’ya Hızlı Trenle Gelin” sloganıyla internet sitesi üzerinden imza kampanyası başlattı. ATSO 4 Mayıs 2013’te gerçekleşecek seçimleri öncesindeki son meclis toplantısı yaparken, toplantıda hızlı trenle ilgili kampanyada ilk imzalar da atıldı. Geçen yıl Konya’nın hızlı tren ağına bağlandığını, Afyonkarahisar’ın da gelecek yıl ağa bağlanacağını hatırlatan ATSO Başkanı Çetin Osman Buda, “2016’da Bursa, Balıkesir, İzmir, Sivas yapılacak. Antalya’ya hızlı trenin 2023’te gelmesi öngörüldü. Antalya 2016 yılında olimpiyatlar, dünya futbol şampiyonasının ardından dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan botanik EXPO’ya ev sahipliği yapacaktır. Dünyada EXPO organizasyonlarının yapıldığı şehirlerde önemli yatırımlar 7-8 yıl erkene alınmaktadır. Biz, Antalya için de benzer bir çaba görmeyi arzu ediyoruz. Hükümet bu konuyu gündemine alırsa, bir yılda planlama ve ihale yapılır. İki yılda da bu iş olur. Türkiye artık bunu yapacak güçtedir.” diye konuştu.

BUGÜN KARAR VERİLİRSE TREN 2 YIL İÇİNDE GETİRİLİR

Bu nedenle, “EXPO’ya Hızlı Trenle Gelin!” sloganıyla imza kampanyası başlattıklarını anlatan Budak, kampanyanın Isparta, Burdur Denizli, Konya gibi çevre illere de yaygınlaştırılacağını belirterek, tüm Antalyalılara ‘Hızlı tren için imzalayın’ çağrısında bulundu. Hızlı trenin 2016’ya yetiştirilemeyeceği, yapılamayacağı yönünde bir düşüncenin asla olmaması gerektiğini belirten ATSO Başkanı Budak, “Konya’ya geldi. Afyon’a geliyor, 2016’da Denizli ve İzmir’e gidiyor ve biz de 2016’da Antalya’ya hızlı trenin gelmesini sağlayabiliriz. Eğer bugün karar verilirse hızlı tren 2 yıl içinde Antalya’ya getirilir. Bu kampanyaya tüm Antalyalıların, hatta Isparta, Burdur, Konya, Denizli ve Afyon gibi çevre illerimizin insanları destek vermek zorundalar.” dedi.

1 MİLYON İMZA HEDEFLENİYOR

Budak, hızlı trenin Antalya’ya gelmesi halinde, şehir ekonomisinin yüzde 7 seviyesinde büyüyeceğini vurgularken kampanya, ATSO’nun internet sitesi üzerinden de imzaya açıldı. “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na” başlıklı mektubun bulunduğu kampanyada isim, meslek, şehir, e-mail ve güvenlik kodu girildikten sonra direk Başbakanlığın mailine gönderilebiliyor. Kampanya ile 1 milyon imza toplanması hedefleniyor.

expoya-hizli-trenle-gelin

Kaynak : www.aksam.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.