Fethiyede Köprü Temel Atma TöreniFethiye’deki Eşen Çayı çevresinde bulunan Korubükü ile Demirler köylerini birbirine bağlayacak köprünün temeli atıldı.
AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Demirler köyünde düzenlenen temel atma töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 840 bin liraya mal olması planlanan köprünün açılışını 1 Haziran’da yapmak için müteahhit firma ile anlaştıklarını söyledi.
Seçim çalışmalarında Korubükü köyünden Demirler köyüne salla geçtiğini anlatan Boğa, o gün köy halkına köprü sözü verdiğini ve bugün de bu sözü yerine getirmek için ilk adımın atıldığını belirtti.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da iki köy arasında bulunan köprünün önceki yıllarda yaşanan sel olaylarında yıkıldığını kaydetti. Köprünün ihtiyaç olduğunu vurgulayan Çalık, “Buraya gelmeseydim köprünün bu kadar ihtiyaç olabileceğini anlayamazdım. Böyle bir hizmet yapabildiğimiz için çok mutluyuz” dedi.
Demirler Köyü Muhtarı Ali Girgin ve Korubükü Köyü Muhtarı Halil Kocaer de köprünün yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: mynet

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.