HGS hatası sürücüleri kızdırdı

HGS’deki sınıf farkı hatası milyonlarca araç sahibini zor durumda bırakıyor.
Araç sahiplerinin www.sikayetvar.com’a gönderdiği şikayetlere göre; kimisinin kullandığı etikette aracının sınıfı farklı kaydedildi kimisi ise HGS geçişlerinde hızdan dolayı sınıf farkı ihlali yaşadı. Yetkililer ise, “Alt yapı sorunları olabiliyor” dedi.
HGS hataları bitmek bilmiyor. HGS alırken mutlaka aracınızın sınıfının doğru kaydedildiğinden emin olun. Çünkü, etiketin kullanıldığı aracın sınıfı farklı olduğunda ve gün içinde aracın sınıfına etiket alınmaması durumunda ceza uygulanıyor. Diğer bir sorun ise sınıf farklılıklarına göre hem geçiş ücreti hem de dolum ücretleri değişiyor. Gelen şikayetler üzerine ise yetkililer, “Alt yapı sorunları devam ediyor. Geçişte ekranda sınıf ihlali yazsa da kamera kayıtları gerçeği gösteriyor” şeklinde açıklama yaptılar.
HIZDAN DOLAYI SINIF FARKI YAŞANABİLİYOR
HGS alımında sorun yaşamamak için aşağıdaki şikayetleri okumakta fayda var:
“HGS sisteminin sorunları saymakla bitmez:1) Bazen girişi okumuyor. 2) Bazen girişi okuyor ama çıkışta giriş yok 7. 45 TL yazıyor. 3) Aracımın aks mesafesi 3. 09 m, yani 3. 20 metrenin altında olduğundan birinci sınıf sayılıyor. Ancak HGS’den yavaşlayarak geçersem ‘sınıf farklı’ yazıyor. Gişeden hızlanarak geçersem bunu yazmıyor. 4) Bazen ilk girişlerde girişin okunduğuna dair yeşil ışık yanmıyor. 5) 40km’den daha hızlı geçince ekrandaki yazıyı okuma imkanınız olmuyor (adı hızlı geçiş sistemi ama 20km’den hızlı geçme) Sorunların bir an önce düzeltilmesini istiyoruz”
İKİNCİ SINIF ARACA BİRİNCİ SINIF HGS
“Aracıma HGS kartı çıkarttırdım. Sınıflandırmada ‘aks aralığı 3.20 üzerindeki araçlar 2’nci sınıftır’ denilmesine rağmen görevli plakadan sorgulayarak ‘bu araç 1. sınıf’ diye direterek 1’nci sınıf HGS verdi. Aracımın aks aralığı 3.95. Acaba ileride bir cezai duruma maruz kalır mıyım?”
HGS’DEKİ SINIF HATASINA DİKKAT!
“Kartımı deneme fırsatı buldum. Geçiş sırasında ‘sınıf ihlali’ yazdı. Dönüşte kartı edindiğim bankaya uğradım ve durumu anlattım. ‘Bizde zaten 2’nci sınıf kart yok’ dediler. HGS’den dolayı birçok mağduriyet vakaları da duymuştum. Sonuç olarak kartı iptal ettim, azami 2-3 gün gecikme ile kart iptal edilebiliyormuş.”

 

Kaynak : Sabah

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 12
Sal 12
Çar 13

İhale İlanı : Bina İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 13 @ 09:30 - 10:30
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar