InterRail ile Avrupa raylarına çıkın

InterRail ile Avrupa raylarına çıkın ! Avrupa’nın birçok ülkesini trenle, uygun fiyat seçenekleriyle bir boyunca gezebilme imkanınız var.

İnterrail belirli bir süre için kapsadığı ülkelerde 2. sınıf tüm trenlere binebilme imkanı tanıyan özel bir tren biletidir.

Nisan 2007 tarihinden itibaren global ve tek ülke bileti sistemine bırakmıştır yerini. İnterrail biletini alabilmek için, kapsadığı 30 ülkeden birinden veya komşu bir ülkede en az 6 ay yaşamış olma koşulu da var.

Bilet, satın alındığı ülkede geçersizdir. Türkiye’den bazı acentalar ve TCDD gar müdürlüklerinden de İnterrail biletini temin edebileceğiniz İnterrail bileti İnterpass, 26 yaşından küçükler için çok ucuza satılıyr. 1 ay içerisinde bütün Avrupa ülkelerini görmek isteyenler, özellikle de üniversite öğrencileri tarafından da çokca tercih edilmektedir.

Sırt çantasını alan her seyehat severin tatmak istediği İnterrail yılın her döneminde gerçekleştiriliyor. Her hangi bir zaman başlayabilir, bir ay boyunca dilediğiniz gibi Avrupa şehirlerini gezebilirsiniz. Eğer yaz tatili için düşük bütçeli ve uzun dönemli bir tatil düşünüyorsanız belki de İnterrail tam sizin içindir.

İşte İntarrail’İn geçerli olduğu 30 Avrupa Ülkesi:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan,
Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

Kaynak : Milliyet

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.