İzmirli taşımacılar lojistik merkez ile büyüyecekİzmirli taşımacılar lojistik merkez ile büyüyecek : İzmir Ticaret Odası’nın (İTO) 6 Mayıs’ta yapılacak seçimleri öncesi Ali Haydar Erdem ve Koç Ali Al, 45. Meslek Komitesi’nden aday olduklarını açıkladı. Erdem, “Seçimlerde yönetim kurulu başkan adayımızı belirlemedik. Sektörün sorunlarını gidermek için çalışıyoruz. Çandarlı’da lojistik merkezi projemizi gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

İTO Meclis Üyesi Ali Haydar Erdem, 45. Meslek Komitesi İç Taşımacılık ve Nakliye Meslek Komitesi’nde adaylığını düzenlendiği basın toplantısıyla açıkladı. Yaklaşık bin 500 kişi ile İTO’da en fazla üyeye sahip olduklarını belirten Erdem, yeni dönemde seçildikleri takdirde var olan sektör sorunlarını çözmek için hareket edeceklerini söyledi. Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak seçimlere tüm üyeleri davet eden Erdem, “Ne kadar çok katılım olursa o kadar güçlü oluruz. Seçimlerde yönetim kurulu başkan adayımızı belirlemedik. Sektörün sorunlarını gidermek için çalışıyoruz. Çandarlı’da lojistik merkezi projemizi gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

İzmir’in amiral gemisinin taşımacılık sektörü olduğunu kaydeden Koç Ali Al ise 2023 hedefleri doğrultusunda İzmir’in lojistik sektörü üstünde büyümesi gerektiğini söyledi. İzmirli taşımacılar olarak Çandarlı Limanı arkasında 3 bin 500 dönümlük arazi üzerine lojistik merkez kuracakları müjdesini veren Koç Ali Al, “İzmir yatırım fakiri bir yer. Ama biz bunu kıracağız. Müracaat dosyamızı hazırladık. Bakanlığa sunacağız. Dünyanın sayılı lojistik merkezi için kollarımızı sıvadık. Bu proje Ege Bölgesi’ni ulusal ve uluslararası taşımacılıkta dünyaya bağlayacak. Anadolu coğrafyasını da hizmet edecek” dedi.

İç taşımacılar olarak 130 bin kişiye istihdam yarattıklarını ifade eden Koç Ali Al, “İzmir ekonomisine 5 milyar TL katkı sağlıyoruz. Türkiye’nin ilk nakliye borsasını kurduk. Artık dünya ile rekabet eder hale geldik. 2023 hedeflerini mutlaka lojistik merkez üzerinde kurmalıyız. 3 yıldır üzerinde durduğumuz proje ile hayalimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

lojistik_merkez

Kaynak : Star Gazetesi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.