Kataner Teli Koptu, Kabataş-Bağcılar Tramvay Seferleri Aksadı

Sultanahmet’te, tramvaya enerji sağlayan kataner teli kopunca tramvay seferleri aksadı. Seferler karşılıklı olarak Bağcılar-Beyazıt, Kabataş-Sirkeci arasında yapılabiliyor. Sirkeci-Beyazıt arasında yaklaşık 2.5 saatir tramvay seferleri yapılamıyor.

Kabataş-Bağcılar seferini yapan tramvay, saat 12.15 sıralarında Sultanahmet durağına girmek üzereyken, tramvaylara enerji veren kataner teli koptu. Enerji kesilince tramvay, durağa giremeden olduğu yerde kaldı. Telin tramvayın üzerine düşmesi üzerine patlamalar meydana geldi ve duman yükseldi. Bunun üzerine tramvaydaki yolcular kısa süreli panik yaşadı. Yolcular, kapılar açıldıktan sonra tahliye edilirken, durum İstanbul Ulaşım A.Ş.’ye bildirildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler kataner telini tamir etmek için çalışmalara başladı. Çalışmalar nedeniyle tramvay seferleri Beyazıt-Sirkeci arasında iki yönlü trafiğe kapatıldı. Yetkililer, çalışmalar bitene kadar Kabataş-Sirkeci ve Bağcılar-Beyazıt arasında seferlerin sorunsuz devam edeceğini söyledi. Yaklaşık 2.5 saattir kapalı olan Beyazıt-Sirkeci arasının ise çalışmalar tamamlandıktan sonra seferlere açılacağı belirtildi.

Kaynak : Haber 3

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar