Merzifon Belediyesi Asfalt Yaz Çalışmalarına Hızlı Başladı

Yaz gelmesiyle birlikte Amasya’nın Merzifon Belediyesi parke ve asfalt çalışmalarına hızlı bir giriş yaptı. Doğalgaz çalışmalarıyla bozulan cadde ve sokakların tamir, bakım ve onarımına başladı.
Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı Fen İşleri Müdürlüğü’nce Cumhuriyet Meydanı’na bakan Hal Sokak’ın parkeleri meydan projesine uygun olarak değiştirildiğini söyledi.
Trafiğe kapandıktan sonra dizayn edilen Hal Sokak’taki parke taşlarının doğalgaz çalışmaları nedeniyle deforme olduğunu belirten Aydınlı, söz konusu alanın yapılması esnasında tamamlanan meydan projesi de göz önünde bulundurarak meydana cephesi olan sokağın uygun bir şekilde taban parkesinin döşeneceğini aktardı.
Aydınlı, “Havaların düzelmesi ile birlikte asfalt, parke sezonu başlıyor. Bu yıl da geçen senelerde olduğu gibi asfalt açısından yoğun bir sene olacak. Şu anda yama ve parke çalışmalarını başlattık. Meydana cephesi olan ve doğalgaz nedeniyle parkeleri deforme olan hal sokağın merkezi konumu nedeniyle parkelerini yeniliyoruz. Bunun yanı sıra Sofular Mahallesi Uğur Sokak’ta parke döşemesi ve tamiri çalışmaları sürüyor.” şeklinde konuştu.
Başkan Aydınlı ayrıca 2013 yılında alt yapısı tamamlanmış, doğalgazı geçmiş ve oturma süresini geçirmiş tüm cadde ve sokakların sıcak asfaltla kaplanacağının altını çizdi.

Kaynak: haberimport

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.