Metin Tahan Ankara Metrosu Hakkında Açıklamalar YaptıMetin Tahan Ankara Metrosu Hakkında Açıklamalar Yaptı
Uzun süredir yapımı devam eden ve tartışma konusu olan Ankara Metrosu hakkında yetkili ağızdan açıklama geldi. Ankara metrosundaki son durumu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan cevapladı.

Ankara metro inşasının yapımında ciddi güçlüklerle karşılaştıklarını belirten Tahan, “Hiçbir şey yukarıdan gözüktüğü kadar kolay değil.Marmaray’da bile bukadar zorlanmadık.” dedi.

Gününün neredeyse 24 saatini yeraltında geçirdiğini belirten Tahan, büyük fedakarlıklarla metro inşaatında önemli aşamalara geldiklerini ve hedeflenen tarihte bu hattın açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

Necatibey istasyonunda çok ciddi problemlerle karşılaştıklarını ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan şöyle konuştu:

Necatibey hattının zemininde çok zorlu bir çalışma yaptık.Marmaray projesinde bile bu kadar zorlanmadık. Ancak bunların üstesinden sabahlara kadar çalışarak geldik. Bu çok büyük bir başarıdır.”dedi.

Tahan sözlerine şöyle devam etti:

“Bitirilemez denilen 33 kilometrelik metro hattını yaklaşık bir yıl içerisinde mükemmel hale getirdik.İnşallah verdiğimiz sözü tutarak 29 Ekimde bu muhteşem açışı hep beraber gerçekleştiririz.”dedi.

ankara-metrosu

Kaynak : www.spothaber.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.