Metrobüs seferleri durunca vatandaşlar köprüye kadar yürüdü (Video)Metrobüs seferleri durunca vatandaşlar köprüye kadar yürüdü
Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu sebebiyle bazı yolların kapatılması vatandaşları isyan ettirdi.

Ulaşıma kapanan Boğaziçi Köprüsü sebebiyle metrobüs seferleri de aksayınca, durakta bekleyen vatandaşlar, Boğaziçi Köprüsüne yürüdü. Polisle tartışan vatandaşların Çevik Kuvvet otobüslerine bindirilerek Anadolu yakasına geçişleri sağlandı. Yolların kapatılmasına tepki gösteren metrobüs yolcuları, yeteri kadar bilgilendirilme yapılmadığını söyleyerek, yoldan geçen bisikletçilere de alkışlarla tepki gösterdi.

Köprüye kadar yürümek zorunda kalan bir vatandaş, “Yaklaşık 2 saat boyunca metrobüs durağında bekledik. Fenalık geçiren bir vatandaş vardı, uzun süre ambulans bekledik.” dedi. Bir başka vatandaş ise yeteri kadar bilgilendirme yapılmadığını ifade ederek, “Yolcular olarak mağdur olduk. Bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. Polisle vatandaşlar arasında zaman zaman gerginlikler de yaşandı. Uzun süren bekleyişin sonunda Çevik Kuvvet otobüslerine ve ekip otolarına bindirilen vatandaşların Anadolu yakasına geçişleri sağlandı.