Orhaneli Kavşağı ile Gül Kavşağı arasındaki bölüm önümüzdeki hafta trafiğe açılacak.

Karayolları’nın İzmir Yolu’nda başlattığı çalışmaların ilk etabı olan Orhaneli Kavşağı ile Gül Kavşağı arasındaki bölüm önümüzdeki hafta trafiğe açılacak.
Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün İzmir Yolu’nda mart ayının son günlerinde başlattığı asfalt yenileme ve yol genişletme çalışması olumsuz hava koşullarına rağmen sürdürülüyor. İlk etapta trafiğe kapatılan ve çalışma yapılan Orhaneli Kavşağı ile Gül Kavşağı arasındaki gidiş yönünün haftaya açılacağı bildirildi. Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağmura rağmen bir aksama söz konusu olmadığını belirterek, ”Yağmur asfalt işlerimizi aksatıyor gibi gözükse bile kazı çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gece 24.00’a kadar hiç durmadan çalışma yapılıyor. Biz 45 günlük süre içerisinde bitireceğimizi belirtmiştik. Bunda bir sapma yok. Birkaç gün erken de bitebilir birkaç gün gecikebilir de. Şuanda asfaltlama çalışmalarını da yapıyoruz” dediler.
GELİŞ KAPANACAK…
Hafta sonuna kadar yolun gidiş bölümünü açmayı planladıklarını ifade eden yetkililer, “Gidiş bölümünde çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı. Önümüzdeki hafta açmayı planlıyoruz. Daha sonra geliş yönü başlayacak. Geliş bölümündeki çalışmanın daha kısa süreceğini tahmin ediyoruz. Çünkü şehir dışından şehre giriş, çıkışa göre daha az yoğun. Genel çalışmanın da yüzde 50’si bitti denebilir. Herhangi bir sıkıntı yok” diye konuştular.


 

Kaynak : Olaysohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar