Sakarya Hafif Raylı Sistem Projesi Çarşı Merkezi – Yenikent arası 2. etap hafif raylı sistem hattının avan proje ve ön fizibilite etüt çalışmaları sürdürülüyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca, Çarşı Merkezi – Yenikent Arası 2. Etap Sakarya Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; hat ile ilgili avan proje ve ön fizibilite etüt çalışmaları sürdürülüyor. Yetkililer, bu çalışmaların tamamlanmasından sonra yapım ihalesinin 2013 yılının ikinci yarısında gündeme gelebileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi daha önce yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki hattın güzergah etütleri İstanbul Ulaşım A.Ş. firması tarafından hazırlanarak Belediye’ye teslim edilmişti. Güzergahta kurulacak sistem Sakarya Ulaşım Ana Planı’na göre belirlenecek.

Hatırlanacağı gibi 04 Ocak 2012 günü teklifleri toplanan  Ulaşım Ana Planı ve Öncelikli Toplu Taşıma Sistemlerinin Avan Projeleri ile Ön Fizibilite Etütlerinin Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti  ihalesini Mescioğlu Mühendislik firması kazanmış ve söz konusu firma ile 15 Şubat 2012 tarihinde 1.675.000 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Kaynak : Yatırımlar

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.