Sakarya Hafif Raylı Sistem Projesi Çarşı Merkezi – Yenikent arası 2. etap hafif raylı sistem hattının avan proje ve ön fizibilite etüt çalışmaları sürdürülüyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca, Çarşı Merkezi – Yenikent Arası 2. Etap Sakarya Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; hat ile ilgili avan proje ve ön fizibilite etüt çalışmaları sürdürülüyor. Yetkililer, bu çalışmaların tamamlanmasından sonra yapım ihalesinin 2013 yılının ikinci yarısında gündeme gelebileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi daha önce yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki hattın güzergah etütleri İstanbul Ulaşım A.Ş. firması tarafından hazırlanarak Belediye’ye teslim edilmişti. Güzergahta kurulacak sistem Sakarya Ulaşım Ana Planı’na göre belirlenecek.

Hatırlanacağı gibi 04 Ocak 2012 günü teklifleri toplanan  Ulaşım Ana Planı ve Öncelikli Toplu Taşıma Sistemlerinin Avan Projeleri ile Ön Fizibilite Etütlerinin Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti  ihalesini Mescioğlu Mühendislik firması kazanmış ve söz konusu firma ile 15 Şubat 2012 tarihinde 1.675.000 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Kaynak : Yatırımlar


İlk yorum yapan olun

Yorumlar