Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleşmesi Hakkında Kanun Tasarısı

Elazığ’da, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) ve Türk Ulaşım Sendikası üyeleri, Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleşmesi Hakkında Kanun Tasarısı ‘nın geri çekilmesi için protesto gösterisi düzenlendi.


Tren garında toplanan 30 kişilik grup, demiryollarının serbestleştirilmesiyle ilgili yasa tasarısına tepki gösterdi. BTS Merkez Yönetim Kurulu üyesi Coşkun Çetinkaya, burada yaptığı açıklamada, yasa tasarısının derhal geri çekilmesini talep ettiklerini belirtti.

Çetinkaya, 31 Mart’ta Edirne, İzmir, Adana, Samsun, Kars ve Van’dan Ankara’ya yürüyüş başlattıklarını anımsatarak, “3 Nisan’da yürüyüşümüz sonunda Ankara’da, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasından sonra TBMM Dikmen kapısına yürünerek eylemimiz son bulacak” dedi.

Ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıyan grup, basın açıklamasının ardından PTT Meydanı’na kadar yürüdü. Grup, burada da basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız dağıldı

Kanun tasarısını görmek için lütfen tıklayınız : 188950-Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının Serbestleşmesi Hakkında Kanun Tasarısı

Kaynak : İHA


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar