Adana Metrosunda Her Pazartesi Müzik Dinletisi Var (Foto Galeri)Adana Metrosunda Her Pazartesi Müzik Dinletisi Var
ADANA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, yolcuları sanatla buluşturup müziğe ilgiyi arttırmak için ‘Metroda Sanat’ adlı projeye imza attı. Proje kapsamında her pazartesi günü 16.00- 19.00 saatleri arasında 3 konservatuvar öğrencisi, gitar, saksafon ve trompet çalarak Avrupa kentleri metrolarında olduğu gibi canlı müzik dinletisi vermeye başladı.

Adana Metrosu’nu kullanan yolcular, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Üflemeli Çalgılar Anasanat Dalı öğrencileri Refik Koral Kısakürek, Mustafa Okutan ve Serdar Tellioğlu’nun farklı enstrümanlar çalarak sunduğu müzik dinletisine önce şaşırsa da daha sonra seslendirilen farklı türdeki şarkılara eşlik etti. Adana Büyükşehir Belediyesi Raylı Taşıma Sistemi İstasyonlar Grup Şefi İlknur Arslan Çolak, Adana Metrosu’nun Akıncılar, Anadolu Lisesi, İstiklal ve Valilik durakları ile metro seferlerinde müzik dinletisi sunduklarını kaydetti. Uluslararası standartlara ulaşmak ve yolcuların beklentilerini en üst seviyede karşılamaya çalıştıklarını belirten Çolak, “Hem metrodaki yolcularımızı sanatla buluşturmuş olduk, hem de güzel bir sinerji yaratmış olduk. Bu tür projelerimiz devam edecek. Herkesi metroya bekliyoruz” dedi.

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Mustafa Bayık ise “Bu etkinlikle farkındalık yaratmak istedik. İnsanları müzikle buluştururken, konservatuvarımıza ilgiyi arttırmayı ve öğrencilerin yönelmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Etkinliğe ilgi çok iyi oldu. Herkes beğenilerini iletti. Daha da ilgi toplayacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Yolcular da müzik dinletisi sunan öğrencileri alkışlarken projeyi gerçekleştirenlere teşekkür etti.

adana-daki-metroda-her-pazartesi-muzik-dinletisi-var-21901r5

Kaynak : www.haberfx.net

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.