AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güneyden 3 sözAKP İlçe Başkanı Hüseyin Güneyden 3 söz
Alanya’ya hızlı tren getirme sözü veren AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Yeni otoyolu da inşa edeceğiz. Gazipaşa-Alanya arasında ikinci havalimanı yapımı için de arazi belirleniyor” dedi.

PARTİSİNİN 2014 yerel seçiminde Alanya Belediye Başkan Adayı olacağı konuşulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Alanyalılara 3 söz birden verdi. 2014’te Alanya-Antalya Hızlı Tren hattı ile Otoyol Projesi için düğmeye basacaklarını söyledi. Güney, “Alanya’mız hızla büyüyor. Bu büyümeye biz de projelerimizle katkıda bulunuyoruz. Hızlı Tren Projesi ve Otoyol Projesi’nin uygulanması için seçimden sonra düğmeye basacağız. Bu yönde çalışmalara başladık” dedi.

‘İKİNCİ HAVALİMANI ŞART’
‘Alanya’nın ufku açılıyor’ diyen Güney, Gazipaşa Havalimanı’nın ardından bölgeye ikinci bir havalimanı inşa edileceğini açıkladı. Alanya-Gazipaşa arasında havalimanının inşa edileceği arazi için tespit çalışmaları başlattıklarını ifade eden Güney, “Arazi belirlenmesi yönünde ilgili kurumdan ekip görevlendirildi. Arazinin tespit edilmesiyle havalimanı için Ulaştırma Bakanlığı düğmeye basacak. Yeni havalimanının inşa edilmesine derhal başlanacak. Biz Alanya için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

hizli-tren

Kaynak : www.yenialanya.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.