Alayunt’a Lojistik Merkezi YapılacakAlayunt’a Lojistik Merkezi Yapılacak : Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Alayunt’a Devlet Demir Yolları, lojistij merkezi yapılması için, çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Alayunt’a Devlet Demir Yolları, lojistij merkezi yapılması için, çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Daha önce TC Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’ne yapılan merkez talebinin yük kapasitesinin düşük olduğu gerekçesiyle reddedildiğini belirten Kavuncu, bu konudaki ısrarlı takiplerinin, yeniden ele alındığını belirterek yeni ararı şöyle açıkladı. “Kütahya Alayunt’da kamulaştırma ve diğer altyapı yatırımlarının yerel dinamiklerle yapılması ve bazı imar düzenlemelerinin yapılması koşulu ile TCDD tarafından iltisak hattının (ana demiryolundan lojistik merkezine çekilecek demiryolu bağlantı hattı) çekilmesi ve Lojistik Merkezi oluşturulması karara bağlanmıştır.

Kütahya Belediye’si ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın % 46 oranında, geri kalan kısmının da Kütahya ve ilçelerinde yer alan OSB’lerimiz ile Taşıyıcılar ve Kamyoncular kooperatiflerimizin eşit oranda ortak olduğu müteşebbis bir şirket kurulduğunu bildiren Kavuncu, “Şu anda Ticaret ve Sanayi Oda’mız tarafından 100’e yakın sanayicimize lojistik merkez ile ilgili gelecek ve gidecek yük miktarları ile ilgili anket çalışması yürütülmektedir. Bu çalışmalar sonlanınca merkezin kurulması için tekrar TCDD Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunacağız.” dedi.

kutahya-lojistik-merkezi

Kaynak : kutahyaninsesi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.