Alman demiryolu devine posta şirketi rakip olacakAlmanya’da şehirlerarası otobüs seferlerine izin verilmesiyle birlikte, Alman demiryolu işletmesi Deutsche Bahn’a rakip olmaya hazırlanan şirketlerin sayısı da her geçen gün artmaya başladı.

Almanya’da şehirlerarası otobüs seferlerine izin verilmesiyle birlikte, Alman demiryolu işletmesi Deutsche Bahn’a rakip olmaya hazırlanan şirketlerin sayısı da her geçen gün artmaya başladı. Kasım ayında faaliyete geçmek üzere şimdiden beş otobüs şirketi hazırlıklarını sürdürüyor. Bu şirketler arasında Deutsche Post ile ADAC’nin de adı geçiyor.

Alman demiryolu işletmesi Deutsche Bahn’a karşı rekabete hazırlanan şirketler arasında yer alan Alman Otomobil Kulübü (ADAC) ile posta işletmesi Deutsche Post’un şehirlerarası yolcu taşımacılığı alanında işbirliğine gidecek.

Focus Online’ın verdiği haberde 18 yıl önce yolcu taşımacılığı sektöründen çekilen Deutsche Post’un bu kez ADAC ile işbirliği yaparak “ADAC Postbus” adıyla sektöre yeniden hızlı bir giriş yapmayı hedeflediği belirtildi.

Yeni şirketin 1 Kasım 2013’te faaliyete geçeceği ve 2014 yazına kadar 60 şehirlerarası yolcu otobüsü ile 30 büyük şehir arasında seferler gerçekleştireceği öğrenildi.

Öncelikli olarak sefer düzenlenecek beş hat arasında Köln-Stuttgart-Münih, Berlin-Leipzig-Dresden, Frankfurt-Nürnberg-München, Bremen-Hamburg-Berlin ve Köln-Hannover-Berlin güzergahları yer alıyor.

Bu arada Almanya’da 1 Ocak 2013’ten itibaren otobüsle şehirlerarası yolcu taşımacılığına izin verilmesini takiben 23 yeni iç hat seferine izin verildi. Böylelikle 2012 sonuna kadar Deutsche Bahn’ın elinde bulunan uzun mesafe yolcu taşımacılığı tekeli son bulmuş oldu.

Deutsche Bahn

Kaynak : HaberAktuel

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.